Výběrové řízení na pobyt Erasmus+ 2024

Nabídka překladatelské stáže v EU

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří Fakulty filozofické proběhne 1. února 2023 mezi 9-17h v budově Sedláčkova 15. Přijďte se zeptat na vše, co vás zajímá ohledně oboru Cizí jazyky pro komerční praxi. Celý den budeme pro vás v učebně SP111.

Nový web katedry

Členky Katedry anglického jazyka a literatury FF ZČU reprezentovaly univerzitu na anglistické konferenci v Hradci Králové

Ve dnech 23. -24. března se na Pedagogickou fakultu v Hradci Králové sjeli anglisté z Čech, Slovenska, Velké Británie, Ukrajiny, Maďarska i dalších zemí na mezinárodní konferenci s názvem „Hradec Králové Anglophone Conference". Tradičního setkání lingvistů, literátů i didaktiků se zúčastnily i Ivona Mišterová, Alice Tihelková, Michelle Duruttya a Iryna Nedainova z Katedry anglického jazyka a literatury Fakulty filozofické ZČU. V jejich podání zazněly příspěvky na téma korpusové lingvistiky, diskurzivní analýzy či shakespearovských studií. V rámci konference proběhla i valná hromada asociace CZASE (Czech Association for the Study of English), která spojuje anglisty napříč českými univerzitami. Letošním ročníkem konference silně rezonovalo téma podfinancování humanitních oborů a jeho dopadů na situaci anglistických kateder.